
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 11 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 1063
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05990
Ext.Price$0.05990
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05990 | $0.05990 |
| 10 | $0.02995 | $0.29950 |
| 50 | $0.02697 | $1.34850 |
| 100 | $0.02429 | $2.42900 |
| 500 | $0.02187 | $10.93500 |
| 1000 | $0.01969 | $19.69000 |
| 3000 | $0.01825 | $54.75000 |
| 5000 | $0.01692 | $84.60000 |
| 10000 | $0.01568 | $156.80000 |
